Strona główna Brochów Pożar samochodu osobowego w Kromnowie

Pożar samochodu osobowego w Kromnowie

361
0
PODZIEL SIĘ

27 maja, o godzinie 17:38, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Kromnowie (gmina Brochów). Do zdarzenia zadysponowany został zastęp gaśniczy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromnowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP stwierdzono, że pali się komora silnika samochodu osobowego Fiat Punto, znajdującego się na pasie jezdni. Pożar szybko rozprzestrzenił się na podszybie i wnętrze pojazdu. Kierujący wysiadł o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. Przed dojazdem straży pożarnej osoby postronne podjęły nieskuteczną próbę gaszenia auta przy pomocy gaśnic proszkowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru jednym prądem gaśniczym wody w natarciu. Odłączono również instalację elektryczną w pojeździe oraz zepchnięto go na pobocze. Z uwagi na wystarczające siły i środki oraz lokalizację zdarzenia na obrzeżach powiatu zastęp z JRG PSP zawrócono z drogi.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 4 druhów OSP zakończono o godzinie 18:14.

KPPSP

fot. KPPSP