Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia bomby lotniczej z czasów II wojny światowej

Policjanci z Posterunku Policji w Teresinie zabezpieczali niewybuch w Nowej Piasecznicy. Bomba lotnicza mierząca prawie 1,5 m została znaleziona podczas prac polowych. To trzecie tego typu znalezisko, ale największe w ciągu minionego tygodnia.

Pod koniec kwietnia do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że podczas prac polowych znaleziono niewybuch. Do Nowej Piasecznicy skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Teresinie.

Policyjny pirotechnik potwierdził, że jest to bomba lotnicza pochodząca z czasów II wojny światowej. Znalezisko mierzyło prawie 1,5 metra i miało trzy zapalniki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, by żądna z postronnych osób nie miała do niej dostępu. Powiadomiono również jednostkę wojskową w Nowym Dworze Mazowieckim.

Teresińscy mundurowi blisko dobę pilnowali miejsca znalezienia bomby. Na drugi dzień, przy użyciu specjalnego pojazdu, niewybuch został zabrany przez żołnierzy.

Podobnie było w przypadku granatu znalezionego w ogródku przez mieszkankę Kozłowa Biskupiego i w Mistrzewicach, gdzie znaleziono dwa pociski artyleryjskie z których jeden mierzył około metra.

Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji; stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w miejsce znalezienia niewybuchu; nigdy nie dotykaj znaleziska, nie potrząsaj, ani nie przenoś; czekaj do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch; jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie. ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem!

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz