Strona główna Sochaczew miasto Policjanci spotkali się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku

Policjanci spotkali się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku

371
0
PODZIEL SIĘ
Policjanci Zespołu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkali się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”.
Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkali się z seniorami, którzy na co dzień korzystają z internetu. Funkcjonariusze udzielali praktycznych porad, jak zachować bezpieczeństwo w sieci.

Podczas spotkania, które odbyło się w Kramnicach Miejskich, seniorzy dowiedzieli się jak chronić swoje dane osobowe, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci poruszyli także temat zagrożeń związanych z udostępnianiem innym osobom dokumentów tożsamości, kradzieżą informacji z elektronicznych nośników danych, metod, którymi posługują się sprawcy w celu kradzieży.

Funkcjonariusze rozmawiali również o oszustwach popełnionych metodą „na wnuczka”, przytaczając przykłady zdarzeń do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego. Zwracali uwagę jak należy zachować się w przypadku odebrania telefonu od osoby przedstawiającej się za osobę najbliższą, która żąda pieniędzy. Przypominali również, że policjanci nie informują o swoich działaniach, nie proszą o pomoc osób postronnych, ani nie proszą o przekazanie pieniędzy. Dlatego każdą taką sytuację należy zgłaszać Policji.

sierż. szt. Izabela Pajek