Strona główna Rybno Podzielono pieniądze na upowszechnianie sportu

Podzielono pieniądze na upowszechnianie sportu

467
0
PODZIEL SIĘ

W czasie ostatniej sesji Gminy Rybno wójt Damian Jaworski, poinformował o rozstrzygnięciu konkursu ofert na realizację zadań publicznych gminy Rybno w 2019 roku z zakresu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Wśród otrzymujących wsparcie na organizację założonych w konkursie zadań otrzymał Uczniowski Klub Sportowy „ Feniks” Rybno na zadanie z zakresu organizowania zajęć sportowych, szkoleniowo – treningowych dla dzieci i młodzieży, mieszkańców Rybna w następujących dyscyplinach: siatkówka, tenis stołowy, lekkoatletyka, strzelectwo, przeprowadzanie zajęć ruchowych. Kwota przeznaczona na zadanie to 30 000 złotych.

Wsparcie na organizowanie zajęć sportowych, szkoleniowo- treningowych piłki nożnej dla dzieci i młodzieży otrzymał także Klub Sportowy Centrum Szkolenia Piłkarskiego w Rybnie. Przyznana kwota to 10 000 złotych.

Również Gmina Rybno dostała wsparcie w wysokości 50 procent dofinansowania w ramach projektu Lokalny Animator Sportu, współfinansowany przez fundację Orły Sportu. Animator ma za zadanie prowadzenie zajęć sportowych na Orliku dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w okresie od marca do końca października.

Damian Jaworski

Wójt Gminy Rybno