Strona główna Brochów Podpalacz grasuje w gminie

Podpalacz grasuje w gminie

602
0
PODZIEL SIĘ

Kilka ostatnich tygodni na terenie gminy Brochów to zwiększona ilość pożarów. Zdaniem straży i policji ich powodem są podpalenia. I choć w połowie marca tego roku udało się zatrzymać podejrzaną o to osobę, to jednak ilość pożarów się nie zmniejszyła i nadal ktoś celowo podkłada ogień.

Posterunek policji w Młodzieszynie, który koordynuje bezpieczeństwo na terenie gminy Brochów zwrócił się właśnie do mieszkańców z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców podpaleń na terenie gminy w ostatnich tygodniach.

Pożary te pociągają za sobą udział olbrzymich zasobów ludzkich i sprzętowych zaangażowanych do walki z żywiołem. Niosą też poważne niebezpieczeństwo dla mieszkających w tym rejonie mieszkańców i ich dobytku. Apelujemy do sprawców tego bardzo groźnego procederu o natychmiastowe jego zaprzestanie zanim komukolwiek stanie się jakaś krzywda – zwrócił się z wezwaniem do mieszkańców gminy asp. szt. Marcin Kiełbasiński, kierownik posterunku w Młodzieszynie.

Jednocześnie poinformował, że wypalanie traw zagrożone jest karą aresztu lub grzywny zgodnie Kodeksem Wykroczeń. W przypadku celowych podpaleń sąd stosuje możliwie najwyższy wymiar kary przewidziany za tego rodzaju czyny.

– Przy podpaleniach zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie oraz dochodzi do poważnych strat materialnych. To nie tylko czyn naganny, ale też przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu. Trzeba zdawać sobie sprawę, ze takie postępowanie, czyli podpalanie m.in. traw na łąkach i rowów przydrożnych, może mieć tragiczne konsekwencje Degeneruje się przyrodę i można spowodować czyjąś śmierć w płomieniach – stwierdza Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Jak zaznacza pożary szczególnie w okresie wiosennym są prawdziwym utrapieniem. Bywa, że strażacy w ciągu dnia muszą wyjeżdżać kilkakrotnie. Tej wiosny szczególnie w kilku miejscach na terenie gminy Brochów pożary wybuchają notorycznie. To zdaniem policji nie są przypadkowe zdarzenia, a podpalenia. Na to wskazuje lokalizacja (stale ta sama) oraz rozmiar zagrożenia.

Osoby będące świadkami lub posiadające jakiekolwiek informacje n temat podpalaczy proszone są o anonimowy kontakt na nr 112 lub z mł. asp. Robertem Pieńkowskim, dzielnicowym z Brochowa na tel. 506 866 813, (46) 863 73 58 lub mail dzielnicowy.brochow@ra.policja.gov.pl – dodaje kierownik posterunku w Młodzieszynie.

 BN

Fot. PPSP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWolni od konopi i maku
Następny artykułZaśpiewają o zdrowiu