Strona główna Kronika kryminalna Podejrzani o usiłowanie kradzieży naczepy usłyszeli zarzuty

Podejrzani o usiłowanie kradzieży naczepy usłyszeli zarzuty

624
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkaniec Sochaczewa nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a jeden z pasażerów był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli w bagażniku kominiarki, łomy, rurki PCV, nóż i kij bejsbolowy. Kierowca kilka dni później został przyłapany na usiłowaniu kradzieży naczepy ciągnika siodłowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W pojeździe siedziało czterech mężczyzn pochodzących z powiatu sochaczewskiego i płockiego. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, jeden z pasażerów jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. W bagażniku auta znaleziono kominiarki, łomy, latarkę, nóż i kij bejsbolowy. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Cztery dni później policjanci zostali powiadomieni, że na parking jednego z zajazdów weszło kilku zamaskowanych mężczyzn i chcą ukraść naczepę ciągnika siodłowego. Policjanci z „patrolówki” trzymali czterech podejrzanych o usiłowanie kradzieży. Wśród nich był mężczyzna, który nie zatrzymał się kilka dni wcześniej do kontroli drogowej. W bagażniku samochodu znaleziono kominiarki i rurki PCV. Policjanci stwierdzili również, że numer na tablicy rejestracyjnej volkswagena, którym przyjechali, został przerobiony. Cała czwórka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży naczepy. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 38 – latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

KPP Sochaczew

fot. policja