Strona główna Sochaczew miasto Pierwsze ściany przystani

Pierwsze ściany przystani

544
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

W ubiegłym tygodniu firma Sochbud przystąpiła do stawiania szalunków ścian pierwszego piętra nowej sochaczewskiej przystani. To właśnie tu znajdzie się ponad stumetrowa sala konsumpcyjna, siedemnastometrowy bar, toalety, zaplecze, pomieszczenia gospodarcze i socjalne oraz taras z widokiem na rzekę.

Cały obiekt, jak i jego otoczenie, będą dostępne dla osób niepełnosprawnych, stąd w planach szersze wejścia i korytarze, aby mogli z nich korzystać ludzie na wózkach.

Natomiast pod kawiarnią będzie usytuowany sezonowy magazyn dla kajaków i sprzętu wodnego. Ponieważ jest to teren okresowo zalewany przez występującą z brzegów Bzurę, drzwi do magazynu wyposażone zostaną w grodzie przeciwpowodziowe. Budynek od strony wejścia głównego będzie miał 4 metry wysokości, a od strony rzeki 8,2 metra.

Dodajmy, że do nowej stanicy będzie można dotrzeć samochodem, przebudowanym zjazdem od strony ulicy Moniuszki. Natomiast ci, którzy lubią spacery, dojdą do niej od ulicy Podzamcze bulwarami. Przypomnijmy, że powstająca w miejscu przedwojennej stanicy przystań zostanie oddana do użytku pod koniec października.

atu

Fot.: Jerzy Szostak