Strona główna Brochów Pięknieje centrum Brochowa

Pięknieje centrum Brochowa

493
0
PODZIEL SIĘ

Centrum Brochowa z każdym dniem pięknieje. Aktualna pora roku uwydatnia walory pięknego nowego placu zabaw dla najmłodszych i siłowni zewnętrznej. Dzieci i młodzieży nie trzeba zachęcać do zabawy na placu, lecz serdecznie zachęcamy dorosłych do korzystania z siłowni zewnętrznej znajdującej się za Gminnym Centrum Medyczno Rehabilitacyjnym.

Do Państwa dyspozycji oddaliśmy orbitrek, biegacz, wahadło – twister, prasę nożną. Inwestycja została zrealizowana z Projektu „Rozwój Infrastruktury technicznej na obszarach rewitalizowanych w gminie Brochów w celu ich aktywizacji społecznej i gospodarczej”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VI „Jakość życia” Działania 6.2 „Rewitalizacja Obszarów Marginalizowanych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Jednostka Wdrażania Programów Unijnych a Gmina Brochów.

Umowę z wykonawcą zawarto 17 lipca.2018 roku, na łączną kwotę 927 388,86 zł. Inwestycję wykonano w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował budowę placu zabaw dla najmłodszych i siłowni zewnętrznej wraz z budową bulodromu oraz miejsca do gry w szachy plenerowe.

Plac zabaw oddano do użytku naszych najmłodszych mieszkańców 14 sierpnia 2018 roku.

Drugi etap to część obejmująca estetykę obiektu „Budowa „Zakątka brochowskiego”.

Są to dwa place z kostki brukowej oraz pięknie nasadzonymi klombami, które z czasem pokażą swoją pełną krasę. Nie mogło zabraknąć również ławeczek, tablic edukacyjnych, a także oświetlenia. W trakcie tego etapu wybudowany został również plac postojowy na 32 miejsca.

Cały plac między Centrum Medyczno Rehabilitacyjnym, a Centrum Usług Wspólnych z każdym dniem nabiera blasku. Jest to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci wyszaleją się na placu zabaw, a dorośli zadbają o zdrowie i formę na siłowni plenerowej. Każdy może odpocząć w otoczeniu zieleni i podziwiać rozwijające się serce Brochowa.

UG Brochów

Fot.. UG Brochów