Strona główna Sochaczew miasto Nowy sztandar dla Jedynki

Nowy sztandar dla Jedynki

708
0
PODZIEL SIĘ

To był wielki dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1. W środę 22 maja odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru i imienia Jana Pawła II.

Wielu obecnym na tej sali dane jest po raz drugi przeżywać tę doniosłą uroczystość. Dokładnie 17 lat temu, 22 maja 2002 roku, imię Jana Pawła II otrzymywało wówczas nowo powstałe gimnazjum. Dziś mamy powtórzenie tej historii, to samo imię otrzymuje Szkoła Podstawowa nr 1. Patron towarzyszy nam na każdym kroku. Mamy go w sercach, umysłach i swoich działaniach – mówiła Małgorzata Gorgis, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Z kolei Marek Fergiński, zastępca burmistrza Sochaczewa, podkreślił, że to niezwykły dzień, który zapisze się w historii szkoły. – Dzień, w którym nawiązujecie do tradycji jej „poprzedniczki”, opatrzonej tym samym numerem, do jej sukcesów i osiągnięć. Gratuluję kadrze pedagogicznej oraz wszystkim uczniom. Wierzę, że w kolejnych latach nowe pokolenia będą również przynosić nam satysfakcję – stwierdził Marek Fergiński.

Nowy sztandar Szkoły Podstawowej nr 1 ma wymiary 120 cm na 100 cm, rewers ma kolor beżowy, jest wykończony złotym otokiem i złotymi frędzlami. Znajduje się na nim napis „Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II”. W jego centralnej części widnieje haftowany wizerunek papieża Polaka. Awers jest w kolorze czerwonym z wizerunkiem polskiego godła – Orła Białego. Pod nim wyszyto złoty napis „Sochaczew 2019”.

opr. dot

fot.: UM Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkazani w sprawie DPS
Następny artykułDołożą do komendy