Strona główna Powiat Niedziela na targach

Niedziela na targach

650
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości to ważna impreza handlowo-wystawiennicza nie tylko dla naszego powiatu, ale także dla całego Mazowsza. To jedna z największych imprez tego typu w regionie.

Ideą Targów jest promocja rodzimych, mazowieckich producentów rolnych, popularyzacja wiedzy o rolnictwie ekologicznym i produktach regionalnych. W tym roku, XXVI Targi miały jak zwykle ciekawą oprawę, rekordową ilość wystawców z bogatym asortymentem ogrodniczym i nie tylko.

Celem Targów jest zaprezentowanie bogatego asortymentu branżowego zarówno rolnikom, działkowcom, drobnym przedsiębiorcom, jak i doradcom, przedstawicielom firm, ale przede wszystkim społeczności lokalnej. Targi to możliwość promocji towarów i usług. Z roku na rok organizatorzy obserwują jak poszerza się asortyment wystawienniczy, przybywa wystawców i zwiedzających.

Oferta dla każdego

W niedzielę, 12 maja tradycyjnie na terenie gospodarstwa pomocniczego ZS RCKU przy ul. Głowackiego w Sochaczewie odbyła się już ich XXVI edycja. Wśród ponad 130 wystawców przeważały krzewy, kwiaty i sadzonki oraz sprzęt ogrodniczy. Były też ciągniki, samochody, meble ogrodowe i produkty z wikliny, fotowoltaika, nawozy, kotły c.o., a także naturalne produkty spożywcze, w tym miody, sery, chleby i wędliny. Jak co roku ofercie firm branży ogrodniczej i rolniczej towarzyszyli wystawcy z rękodziełem artystycznym a dla najmłodszych były zabawki, karuzele, zjeżdżalnie, przejażdżki kucykiem. Był też punkt gastronomiczny, stoiska z lodami i goframi. Nie zabrakło instytucji branżowych, rolniczych, w tym roku zaprezentowała się także 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego z Płocka.

Oficjalnego otwarcia Targów dokonali wspólnie organizatorzy: starosta sochaczewski Jolanta Gonta, dyrektor MODR oddział Bielice – Krzysztof Szumski, dyrektor ZS RCKU Marek Wernicki. Na scenie pojawili się też: europoseł Zbigniew Kuźmiuk, wicemarszałek senatu RP Adam Bielan. Nie mogło zabraknąć na Targach posła naszej ziemi – Macieja Małeckiego. Samorząd województwa mazowieckiego reprezentował wiceprzewodniczący sejmiku Adam Orliński. Obok starosty, samorząd powiatowy reprezentowali: Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta a także członkowie Zarządu Powiatu – Bożena Samson i Bogumił Czubacki. Byli także samorządowcy z miasta Sochaczew i gmin wiejskich naszego powiatu. Przybyli też radni miejscy i powiatowi.

 Nagrodzeni i docenieni

Wręczono puchary: starosty sochaczewskiego za Hit Targów – firmie Bud Mat Auto – Opel z Płocka, puchar dyrektora MODR za innowacyjne stoisko wystawiennicze trafił do Evo Energy – instalacje fotowoltaiczne z Mławy. Natomiast puchar dyrektora ZS RCKU za najciekawsze stoisko ogrodnicze przyznano firmie Krusz Garden z Kuznocina.

Na scenie zagościła Sochaczewska Orkiestra Dęta, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek a także grupa przedszkolna „Jagódki” z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie. Tradycyjnie wręczono też podziękowania osobom prezentującym wyroby lokalne „Smaki Powiatu”. Dla zwiedzających przygotowano konkurs działkowca z atrakcyjnymi nagrodami, w tym kosiarką, nożycami ogrodniczymi i ogrodowymi hortensjami.

Patronat honorowy nad Targami objął: minister rolnictwa i rozwoju wsi a także wojewoda mazowiecki i marszałek województwa mazowieckiego.

Organizatorami Targów byli: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Warszawie Oddział w Bielicach i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Tę branżową imprezę wsparli: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie oraz Szkół Roślin Ozdobnych i Kwiatów – Kowalski – Synowie z Kozłowa Biskupiego.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie