Strona główna Powiat Najlepsi pobiegli w Kamionie

Najlepsi pobiegli w Kamionie

498
0
PODZIEL SIĘ

Młodzi biegacze z całego kraju zjechali do Kamiona (gm. Młodzieszyn), by w piątek, 26 kwietnia stanąć na starcie rywalizacji w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców.

Co ważne dla nas, najlepiej wśród reprezentantów powiatu sochaczewskiego spisała się Paulina Włodarczyk. Utalentowana zawodniczka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie swój bieg na dystansie 1000m w kategorii dziewcząt U12 ukończyła na wysokim szóstym miejscu. Nagrodę wręczała jej osobiście starosta sochaczewski Jolanta Gonta wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim i Urszulą Opasiak, dyrektor PZE w Sochaczewie.

Tysiąc biegaczy

Tego typu impreza mająca rangę Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego odbyła się po raz pierwszy w historii. Do tej pory, na tak wysokim szczeblu rozgrywane były jedynie sztafety. Jednak dzięki zaangażowaniu grupy ludzi, szczególnie Zenona Grąbczewskiego z PSZS w Sochaczewie, nasz powiat uzyskał prawo organizacji Igrzysk.

Na leśnych, bardzo urokliwych, ale też niezwykle wymagających trasach im. Roberta Lewandowskiego rywalizowało około 1000 biegaczy i biegaczek z całej Polski, którzy wcześniej byli laureatami zawodów kolejno: szkolnych, gminnych, powiatowych, międzypowiatowych oraz wojewódzkich.

W Kamionie ścigali się zatem najlepsi z najlepszych. Tym razem brylowali reprezentanci szkół m.in. z Gdańska, Pisza, Aleksandrowa Łódzkiego, Pogórza, Koluszek, Wasilkowa, Supraśla, Opoczna, Białego Błota, Ostrowca Św., Wejherowa, jak również z Rzeszowa, Nowego Sącza, Opola, Tarnowskich Gór, Gubina i Olesna. Szkoły z tych miejscowości stanęły na podium klasyfikacji drużynowych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kibicowali i wspierali

Gościem honorowym mistrzostw był Dariusz Abramuk, sekretarz generalny SZS, który nie krył radości zarówno z faktu, że taka impreza się odbyła, jak też bardzo wysoko ocenił poziom sportowy i organizacyjny Igrzysk w Kamionie. Nie tylko on zresztą był pod wrażeniem jakości organizacji imprezy, która na pewno może wyznaczać standardy dla tego typu sportowych przedsięwzięć, nie tylko rozgrywanych w ramach zawodów SZS.

Zmaganiom dzieci i młodzieży kibicowali też m.in. Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn, Iwona Zielińska-Mróz – wiceprzewodnicząca SZS Warszawy i woj. mazowieckiego, Mirosław Domińczak – prezes PSZS, Marzena Cichy – dyrektor SP Kamion.

Dodajmy, wśród organizatorów Mistrzostw Polski SZS w indywidualnych biegach przełajowych byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego, ZG SZS Warszawa, Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie, Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Miasta w Sochaczewie, Urząd Gminy Młodzieszyn, Ośrodek Szkoleniowo-Hotelarski „Leśne Zacisze”.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie