Strona główna Edukacja Muzyczna czeka na kandydatów

Muzyczna czeka na kandydatów

534
0
PODZIEL SIĘ

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie ogłosiła zapisy dzieci i młodzieży na rok szkolny 2018/2019.  

W nowym roku szkolnym PSM kształcić będzie dzieci w cyklu 6-letnim i 4-letnim. O przyjęcie do klasy pierwszej cyklu sześcioletniego mogą ubiegać się kandydaci, którzy w tym roku kończą co najmniej 6 lat oraz nie więcej niż 10 lat. Do wyboru mają: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczelę, gitarę, kontrabas, perkusję, flet, obój, klarnet, trąbkę i puzon.

Z kolei o przyjęcie do klasy pierwszej cyklu czteroletniego mogą ubiegać się kandydaci w wieku 8-16 lat. Mogą oni wybierać między akordeonem, obojem, fletem, klarnetem, puzonem, trąbką, gitarą, altówką, kontrabasem, wiolonczelą i perkusją. Zgłoszenia chętnych, do 7 maja, przyjmuje sekretariat szkoły. Przesłuchania kandydatów odbędą się 13 maja o godz. 16.00.

Od lat w PSM muzycznie kształci się także młodzież. O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły II stopnia mogą ubiegać się kandydaci w wieku 11 – 23 lata, na których czekają skrzypce, altówka, kontrabas, wiolonczela, gitara, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon i perkusja. Zgłoszenia chętnych do klas młodzieżowych do 31 maja przyjmuje sekretariat szkoły. Przesłuchania kandydatów odbędą się 7 czerwca o godz. 16.00.

Więcej informacji na temat naboru, szczegółowe wymagania, wzory wniosków można poprać ze strony internetowej szkoły: psmsochaczew.weebly.com, bądź otrzymać w sekretariacie PSM.

opr. es

fot.pixabay