Krótko cieszyli się łupami

Pomysłowość złodziei, jak również ich bezczelność, nie mają granic. Jednak skuteczność policji jest z roku na rok coraz większa. Również sami poszkodowani wykazują sporo determinacji w ściganiu sprawców kradzieży i nie poprzestają tylko na zgłoszeniu faktu, a sami łapią i przekazują policji sprawców.

Takim sposobem w ręce policji wpadł pracownik jednego z magazynów, który 8 maja został przyłapany przez ochronę niemal na gorącym uczynku. Usiłował wynieść telefon komórkowy wart kilka tysięcy złotych z terenu zakładu, w którym pracował. Przemyślnie ukrył go w skarpetce. Jednak ochrona nie przegapiła tego i zatrzymała sprawcę kradzieży.

Mundurowi ustalili, że 24-letni pracownik magazynów, mieszczących się na terenie powiatu sochaczewskiego, ukradł nowy telefon komórkowy wart kilka tysięcy złotych. Pudełko wraz z akcesoriami wyrzucił do kosza. Wpadł podczas kontroli przeprowadzonej przez ochronę – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy KPP w Sochaczewie.

Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Również sprawca kradzieży roweru nie cieszył się długo swą zdobyczą. Złodziej przyjechał 10 maja do Teresina z Warszawy. Wykorzystał moment, kiedy 16-latek, właściciel roweru zostawił go przed blokiem, w który mieszkał, bez żadnych zabezpieczeń.

Chwilę później do domu weszła sąsiadka i poinformowała chłopca, że jakiś mężczyzna ukradł mu rower i odjechał nim w stronę stacji kolejowej.

– Nastolatek natychmiast wyruszył w pościg za sprawcą kradzieży. Po kilkuset metrach dogonił go, a po chwili pojawili się również jego rodzice. Wspólnie uniemożliwili sprawcy ucieczkę. Policjanci zostali powiadomieni, że w Teresinie ujęto sprawcę kradzieży roweru. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Sochaczewa. Zatrzymali 32–letniego mieszkańca Warszawy. Trafił on do policyjnego aresztu – dodaje Agnieszka Dzik.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz mieszkańcowi Warszawy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz