Strona główna Teresin Julia na podium

Julia na podium

482
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

 Reprezentująca Szkołę Podstawową w Teresinie Julia Kołodziejak zajęła drugie miejsce podczas tegorocznej edycji XVII Konkursu Piosenkarskiego „Tulipanada”. W muzyczno-wokalnych zmaganiach zorganizowanych przez Ośrodek Kultury „Arsus” i Dom Kultury „Kolorowa” w Warszawie wyróżnienie otrzymały jej trzy koleżanki – Marcelina Więsek, Katarzyna Rosa i Zuzanna Gołąb.

Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych, a do pierwszego etapu zgłosiło się ponad 350 uczestników, którzy wystąpili w 270 podmiotach wykonawczych. W silnej stawce młodych i starszych artystów nie zabrakło reprezentacji Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. Jak się okazało, występy naszych dziewcząt zostały docenione przez konkursowe jury. W kategorii wiekowej drugiej wystąpiły w utworach solowych: Julia Bochyńska, Marcelina Więsek, Hanna Kołodziejak i Julia Kołodziejak. W kategorii wiekowej trzeciej: Katarzyna Rosa i Weronika Kołodziejak, natomiast w kategorii wiekowej czwartej Zuzanna Gołąb.

Do konkursu zgłaszani byli uczniowie nie tylko z mazowieckich placówek szkolnych, ale również z domów kultury, Pałacu Młodzieży w Warszawie, jak również szkół musicalowych z terenu Warszawy i okolic. Najlepsi awansowali do drugiego etapu. Ten okazał się szczęśliwy dla utalentowanych teresininanek. Ostatecznie wyróżnienia otrzymały trzy z nich: Marcelina Więsek, Katarzyna Rosa oraz Zuzanna Gołąb. Z kolei Julia Kołodziejak zdobywając drugiej miejsce w kategorii wiekowej drugiej (8-9 lat), została zaproszona do występu w uroczystym koncercie galowym. Ten odbył się 10 maja w Warszawie.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBędzie Niezły Kabaret
Następny artykułVoda na koniec sezonu