Strona główna Wyszogród Historycznie i ludowo

Historycznie i ludowo

465
0
PODZIEL SIĘ

Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszgrodzkiej 18 maja będzie otwarte od godziny 10.00 do 22.00. Na ten dzień, w którym przypada Noc Muzeów, przygotowano bardzo wiele atrakcji. W programie m.in. zwiedzanie starego Wyszogrodu, czyli spacer po miejscach związanych z kulturą żydowską.

Andrzej Stański, znany flisak, znawca drewnianej żeglugi na Wiśle i Maria Dryhub, huculska góralka z Ukrainy, jako autorzy bajek związanych z życiem dawnych flisaków „Szaman z rzeki”, będą prezentowali swoje utwory. Wśród nich najnowszy, drugi tom opowieści wiślanych, w którym występują kasztelan wyszogrodzki Zdzisław i dzielny flisak Wojciech z Czerwińska. Jednak oficjalna promocja tego tomiku odbędzie się dopiero 1 czerwca na bulwarach warszawskich. W Muzealną Noc dzieci otrzymają kolorowanki i będą planowały wspólny flis szkutą  „Królowa Jadwiga” do Gdańska.

Na terenie przy muzeum pojawi się też mandżurska jurta Dżurdżeni. Będą w niej prezentowane tradycje ludu ze Wschodu oraz narzędzia walki z okresu dynastii Jin. Na koniec grupa muzyków z Warszawy zagra muzykę żydowską i cygańską.

BN

fot. Muzeum Wisły w Wyszogrodzie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomogli ptakom
Następny artykułNadal słabo