Strona główna Teresin Gminna majówka

Gminna majówka

403
0
PODZIEL SIĘ

Dość ciekawie zapowiada się tegoroczny długi majowy weekend w gminie Teresin. Na chętnych czekają atrakcje w postaci m.in. filmów, wydarzeń patriotycznych, jak również gry terenowej.

Cykl imprez rozpocznie w środę, 1 maja, „Filmowa majówka”. W sali widowiskowej w podziemiach Dworca.TO.Kultura Teresiński Ośrodek Kultury przygotował kilka ciekawych projekcji. O godz. 11:00 wyświetlony zostanie tu film dla najmłodszych widzów, zaś na godz. 13.00 zaproszona jest młodzież. Z kolei, wieczorem, o godz.18.00 seans skierowany będzie do widzów pełnoletnich.

Dzień później, 2 maja harcerze z I DH Teresin zapraszają do wspólnej zabawy na powietrzu. Na chętnych czekać będzie gra terenowa. W tym roku, pod hasłem „Nasza biało-czerwona”. – Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Udział w grze mogą wziąć osoby indywidualne, można też zgłaszać się całymi rodzinami czy grupą przyjaciół, sąsiadów, znajomych. Zapewniamy ciekawą trasę, pełną zagadek i różnorodnych zadań – zapraszają teresińscy druhowie. Start nastąpi ze Skweru Niepodległości o godz. 9:00.

Tradycyjnie patriotyczny charakter przyjmie dzień 3 maja. W piątek świętować będziemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:30 w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie. Po nabożeństwie na chętnych czekać będzie koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów, jak również Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.

Filmowy charakter przyjmie niedziela 5 maja. Wówczas nastąpi tegoroczna inauguracja projektu „Kino z krzyżykiem”. Do Niepokalanowa powracają zatem otwarte pokazy filmowe. To filmy dotyczące przede wszystkim międzyludzkich relacji i wzajemnego miłosierdzia. Tym razem w sali św. Bonawentury obejrzymy gruzińsko-estoński dramat wojenny zatytułowany „Mandarynki” w reżyserii Zazy Urushadze. Gościem specjalnym pokazu będzie aktor Robert Wrzosek. Początek seansu o godz. 14.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach teresińskiej majówki jest bezpłatny.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzień flagi
Następny artykułWszystko o mieście w muzeum