Strona główna Wybory Gdzie głosujemy?

Gdzie głosujemy?

805
0
PODZIEL SIĘ

26 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Dlatego warto przypomnieć sobie, gdzie będziemy mogli oddać głos na swoich kandydatów. Takie informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Dowiemy się tam nie tylko o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, ale także o możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika.

Przy okazji przypominamy, że jeszcze do 11 maja wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. Jeśli niepełnosprawny chce głosować przez pełnomocnika, na złożenie wniosku o sporządzenie pełnomocnictwa ma czas do 17 maja.

Pamiętajmy również o tym, że gdy w wyborczą niedzielę będziemy poza miejscem zamieszkania, możemy oddać głos w dowolnym obwodzie na terenie kraju. Wystarczy, że do 21 maja złożymy wniosek o dopisanie naszego nazwiska do wybranego przez nas obwodu głosowania. Natomiast samo głosowanie odbędzie się 26 maja, a lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do godziny 21.00.

Dodajmy, że powiat sochaczewski wchodzi w skład 5. okręgu wyborczego, obejmującego obszar całego Mazowsza, bez Warszawy i ośmiu otaczających ją powiatów.

atu

fot.pixabay