Strona główna Edukacja „Dragoni” i „Ogrodnik” – zawsze razem

„Dragoni” i „Ogrodnik” – zawsze razem

477
0
PODZIEL SIĘ

Współpraca Dragon Fight Club Sochaczew z ZS RCKU „Ogrodnikiem” sięga początków obecnego wieku. Obie strony bardzo to sobie chwalą, bowiem korzyści są obopólne.

Prowadzący „Dragonów” bracia Piotr i Sławomir Cyplowie są szeroko znanymi, świetnymi trenerami. Wiedzą jak pokierować nie tylko rozwojem technik walk MMA, sprawności i wydolności swoich podopiecznych. Potrafią zaszczepić u wychowanków ducha sportowej rywalizacji, dyscypliny i samokontroli. Nie bez znaczenia jest także ich zaangażowanie w kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Za przykład można choćby podać organizację Pucharu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku miał swoją VIII edycję.

Wielu uczniów „Ogrodnika” trenuje u „Dragonów”. Jak wskazuje dyrektor Marek Wernicki, przynależność do klubu wywiera bardzo pozytywny wpływ wychowawczy. Uczniowie ci są bardziej zdyscyplinowani i odpowiedzialni oraz mają ukierunkowane zainteresowania.

Dzięki treningom „Dragonów”, szkoła żyje wieczorami. Nie bez znaczenia jest fakt, że w naszej sali gimnastycznej ćwiczą także kadeci, którzy w przyszłości będą wybierać szkołę średnią. Jest to więc forma promocji Zespołu Szkół RCKU. Naszą szkołę promują także uczniowie osiągający sukcesy w amatorskich zawodach MMA, jak choćby ostatnio Bartek Dragański, zdobywca srebra w zawodach Amatorskiej Ligi MMA – Bull Terror Challenge.

Z kolei bracia Cyplowie chwalą sobie, że mają w „Ogrodniku” dogodne i przyjazne miejsce do prowadzenia treningów w pobliżu swojej „bazy”.

W ramach współpracy, w czasie Dnia Otwartego w „Ogrodniku” (26 kwietnia) dadzą pokaz treningu kadetów. Tak się dzieje od wielu lat.

Zarówno dyrektor Marek Wernicki, jak i bracia Cyplowie życzą sobie dobrej współpracy „Ogrodnika” i „Dragonów” na długie lata. Dla korzyści wszystkich zainteresowanych.

ZS RCKU