Strona główna Sochaczew miasto Dni Sochaczewa coraz bliżej

Dni Sochaczewa coraz bliżej

596
0
PODZIEL SIĘ

Program corocznego święta miasta jest już gotowy, dopięty na przysłowiowy ostatni guzik. Znowu znajdziemy w nim wiele nowych, ciekawych elementów, ale jedno pozostało bez zmian – święto miasta odbędzie się w drugi weekend czerwca.

Prócz występów gwiazd estrady i lokalnych artystów, w programie znajdziemy np. teatralne przedstawienia plenerowe, dwudniowy „Jarmark Sochaczewski”, spotkania z lokalnymi autorami oddanych właśnie do druku książek i tomików wierszy, wydarzenia sportowe i wiele innych atrakcji.

Kolejny raz Święto Mieszkańców – Dni Sochaczewa ubarwi fireshow połączony ze spektaklem teatralnym i spektakularnymi efektami wizualnymi. W piątkowy wieczór 7 czerwca powróci Festiwal Teatrów Ulicznych.

W ubiegłym roku przed sochaczewską publicznością wystąpił Teatr Ognia Avatar  z Legnicy. Jego dynamiczny pokaz podbił serca widzów. W tym roku, również na Placu Kościuszki, swój pokaz będzie miał Teatr Ognia Bohema. To istniejący od 2010 roku profesjonalny zespół tancerzy, wykonujący pokazy i spektakle fireshow na terenie całej Europy. Artyści zaprezentują popisy aktorsko-taneczne związane z ujarzmianiem ognia i pirotechniką. Sochaczewianie będą mogli zobaczyć ich interpretację znanej legendy o Mistrzu Twardowskim, który musi odbyć podróż do piekła, do samego diabła Boruty, aby odzyskać podpisany przez siebie cyrograf. Tylko w ten sposób może rozwiązać zawartą umowę. Jednak droga do czeluści piekielnych nie jest łatwa, czeka nań wiele zagrożeń, pułapek i pokus. Na koniec dochodzi do finałowej walki pomiędzy Szlachcicem a Borutą.

W trakcie półgodzinnego pokazu aktorzy Teatru Ognia Bohema używają najróżniejszych narzędzi ogniowych, kuglarskich i pirotechnicznych. Pokaz wzbogacony będzie o element płonącej scenografii. Tłem całej opowieści będzie muzyka filmowa, folkowa, etniczna oraz narracja lektora.

Już od dziesięciu lat sochaczewianie mają możliwość podziwiania zabytkowych pojazdów, skarbów światowej motoryzacji. Obecnie impreza na tyle wpisała się w coroczne obchody „Święta Mieszkańców – Dni Sochaczewa”, że wielu nie wyobraża sobie jej bez możliwości zobaczenia oryginalnych samochodów i jednośladów „z duszą”.

Tym razem X Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego rozpocznie się w sobotni poranek 8 czerwca (godz. 9.00) na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej przy ul. Licealnej 18. Rejestracja potrwa pół godziny, bo już na 9.30 zaplanowano oficjalne otwarcie zlotu i rajdu. Pierwsza załoga wystartuje o godz. 10.50. Około 11.00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym odbędzie się próba sportowa. Między 11.30 a 13.00 przy stacji PKP w Teresinie trwać będzie Konkurs Elegancji. Ogłoszenie wyników rajdu i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 18.00 w Dworze w Strzyżewie.

Dokładny program obchodów święta miasta opublikujemy w jednym z najbliższych wydań Expressu Sochaczewskiego

UM/ es

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproszenie na rowery
Następny artykułMozaika Twarzy Bofzina