Strona główna Sochaczew miasto Dla pań w Dzień Matki

Dla pań w Dzień Matki

434
0
PODZIEL SIĘ

Od ośmiu lat z okazji Dnia Matki miejski samorząd zaprasza panie na darmowe badania mammograficzne. Mogą z nich korzystać sochaczewianki w wieku do 49 i po 70 roku życia. Badania odbędą się w weekend 25-26 maja w godzinach 9.00 – 17.00. Mammobus czekać ma na pacjentki na Placu Kościuszki, w pobliżu Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.

Udział w badaniach można zgłaszać telefonicznie od 20 maja między 8.00 a 16.00, pod numerem 46 862-22-35 wew. 440. Zapisy prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc. Ratusz umówi pacjentki na konkretne godziny, by nie czekały na swoją kolej. Sama wizyta zajmuje kilkanaście minut, nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego, a jedynie dowód osobisty.

To już druga tego rodzaju akcja w 2019 roku. Poprzednia odbyła się w marcu, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ponieważ finansowana jest z budżetu miasta, na badania zapisywane będą wyłącznie mieszkanki Sochaczewa – informuje Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego.

Pierwszy raz panie nieobjęte programem NFZ zaproszono do mammobusu w 2012 roku i od tego czasu burmistrz cyklicznie finansuje dwie tego rodzaju akcje w roku. Dodajmy, że koszt badań pokrywa Urząd Miejski w Sochaczewie.

opr.es

fot. pixabay