Strona główna Sochaczew miasto Bóbr Tamarek nagrodzony

Bóbr Tamarek nagrodzony

646
0
PODZIEL SIĘ

 Sochaczewianin Piotr Kaźmierczak Piotr zdobył dwie nagrody na 7. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji „O!PLA”, którego finał w tym roku odbył  się w Opolu.

Piotr otrzymał I miejsce za film „Przygody bobra Tamarka: Tamarek listonoszem” oraz III miejsce za film „Cztery pory roku”. Sukces jest tym większy, że o przyznaniu nagród decydowały dzieci, które oglądały filmy w ponad 70 polskich miastach.

Stworzyłem serial dla dzieci, głównie dla przedszkolaków. To historia małego bobra mieszkającego w lesie, który postanawia zostać listonoszem. Musi pomóc dostarczać listy, ale nie bardzo mu to wychodzi. I wtedy pomagają mu w tym przyjaciele . Wykorzystałem techniką lalkową, tzn. lalki za każdym razem odrobinę przesuwałem i robiłem zdjęcie. Trwało to około dwóch miesięcy. Bakcyla do animacji załapałem po odwiedzeniu Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi. Mam już kilka nowych pomysłów. Teraz chciałbym spróbować stworzyć animację rysowaną na komputerze – mówi Piotr Kaźmierczak.

Przypominamy, że Piotr był uczestnikiem edycji Projektu Komiks Bliźniaczy realizowanego w Sochaczewskie Centrum Kultury.

opr. atu

Fot.: Anna Konopka

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiana terminu
Następny artykułRozebrali pomnik