Strona główna Iłów Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo najważniejsze

399
0
PODZIEL SIĘ
bst

W Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym odbył się w maju Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa „W szkole, w domu, na ulicy niech bezpieczeństwo Ci towarzyszy”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z profilaktyką bezpieczeństwa w wielu obszarach, poszerzyć wiedzę i zwiększyć umiejętności pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Na warsztatach, prowadzonych przez studentów z Koła Naukowego z Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie uczyli się praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbyła się też próbna ewakuacja uczniów i pracowników z budynku szkoły z udziałem strażaków z Sochaczewa. Uczniowie VI i VII klasy obejrzeli filmy o dopalaczach oraz wysłuchali prelekcji o zagrożeniach narkotykowych przygotowanej przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie.

Nauczyciele uczestniczyli też w praktycznych warsztatach edukacyjno-profilaktycznych „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne. Zagrożenia prospołeczne i somatyczne – profilaktyka” przeprowadzonych przez prof. Mariusza Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku.

Ostatni dzień poświęcony był bezpieczeństwu ruchu drogowego. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny „Bezpieczna droga dziecka” zaprezentowany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego KPP w Sochaczewie zrealizowany z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych na drogach przekazane przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia na zlecenie Ministra Sprawiedliwości ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Andrzej Grabarek, dyrektor szkoły, podsumowując Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa wręczył dyplomy klasowym zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego i z wiedzy „Jestem bezpieczny na drodze”.

oprac. BN

Fot. SP Brzozów Stary

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNadal słabo
Następny artykułPodbili Kutno