Strona główna Kronika kryminalna Areszt dla sprawcy rozbojów z użyciem noża

Areszt dla sprawcy rozbojów z użyciem noża

552
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewscy kryminalni zatrzymali 33- latka podejrzanego o dwa rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna grożąc nożem ekspedientkom, kradł wódkę i papierosy. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do pierwszego rozboju doszło w ubiegłą niedzielę w centrum miasta. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu i grożąc nożem ekspedientce, zażądał wydania pieniędzy. Ostatecznie nie otrzymał gotówki, ale ukradł ze sklepu dwie butelki wódki i papierosy. Natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa, policjanci z sochaczewskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Funkcjonariusze referatu operacyjno – rozpoznawczego ustalili, że sprawcą jest 33 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Został zatrzymany na drugi dzień, chwilę po kolejnym rozboju z użyciem noża. Podobnie jak poprzednim razem, zabrał kilka butelek wódki i kilkanaście paczek papierosów. W jego plecaku policjanci znaleźli ubrania w które ubrany był podczas pierwszego napadu, a także dwa noże i kominiarkę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał dwa zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Tego samego dnia zwołano posiedzenie sądu na którym zapadła decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja