Strona główna Sport Kadeci Orkana w finale

Kadeci Orkana w finale

238
0

W Warszawie odbył się trzeci turniej Grand Prix Rugby 7 Kadetów. Miał on kolosalne znaczenie dla startujących drużyn, gdyż jego wyniki decydowały o awansie do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Doskonale w zawodach spisała się młoda drużyna Orkana. W eliminacjach sochaczewianie wygrali kolejno ze Skrą Warszawa (19:0), Juvenią Kraków (12:7) oraz Husarią Kalisz (33:5). W finale Orkan wygrał 12:7 z zawsze groźnymi Budowlanymi Łódź. Zwycięstwo w warszawskim turnieju zapewniło naszym kadetom awans do turnieju finałowego OOM, który odbędzie się w Słubicach, w dniach 17-19 lipca.

Sochaczewscy kadeci zagrali w składzie: Adam Lewandowski, Antosz Soroczyński, Hubert Dzikowski, Wojciech Budnik, Damian Rogowski, Paweł Szwarc (został wybrany najlepszym rugbistą turnieju), Sebastian Lewandowski, Adam Kaliński, Marcel Barcewicz, Ignacy Krzemiński, Filip Lewicki oraz Kajetan Szydłowski.

Bardzo dobrze w finałowym turnieju Mistrzostw Polski w rugby 7 spisali się w Lublinie juniorzy Orkana. Nasza rugbowa młodzież do Sochaczewa powróciła ze srebrnymi medalami.