Strona główna Kronika kryminalna 100 litrów krwi na 100 – lecie Policji

100 litrów krwi na 100 – lecie Policji

393
0
PODZIEL SIĘ

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie kolejny raz organizuje zbiórkę krwi w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. W środę – 15 maja 2019 roku na Placu Kościuszki pojawi się autokar w którym będzie można oddać krew. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zbiórce.

15 maja organizujemy zbiórkę krwi. Podzielimy się nią z tymi, którzy jej potrzebują. Od 9:00 do 13:00 na Placu Kościuszki w Sochaczewie będzie czekał na Was specjalny autokar z płockiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym po wstępnych badaniach kwalifikujących będzie można honorowo oddać krew.

 Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.

mł. asp. Agnieszka Dzik/RCKiK

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFestiwal w klasztorze
Następny artykułZMIERZAJĄ KU AWANSOWI