Strona główna Edukacja Zrobili swój film

Zrobili swój film

434
0
PODZIEL SIĘ

  Uczniowie klasy VIII l z Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie – Piotr Kubica, Mateusz Marciniak i Eryk Wysocki, podjęli wyzwanie i przystąpili do II edycji konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie” pod hasłem „100 lat niepodległej Polski”, zorganizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. Celem konkursu było stworzenie przez uczniów nowatorskiego filmu, który przedstawia ciekawe historie związane z ludźmi, miejscami w których żyją, oraz wydarzeniami, które miały miejsce w środowisku lokalnym bliskim szkole.

W ramach tego niezwykle interesującego przedsięwzięcia 11 marca zorganizowaliśmy w szkole spotkanie z kombatantką II Wojny Światowej –  Leokadią Nalbert, mieszkanką gminy Rybno oraz uczennicą Szkoły Podstawowej w Erminowie.   Owocem tego wydarzenia był stworzony przez naszych uczniów, pod opieką Agnieszki Grabarek i Moniki Sobala, film „Historie naszych pradziadków. Leokadia Nalbert – Żywa lekcja historii”.

Chłopcy z   powierzonego zadania wywiązali się znakomicie i zajęli w konkursie II miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

11 kwietnia wzięliśmy udział w konferencji podsumowującej konkurs Zrób-My Nasz-Film. Jury doceniło w filmie wielowątkowe ujęcie tematu w bardzo prostej formie przekazu oraz prezentację trudnych losów ludzi i związanych z nimi miejsc w zmieniającej się rzeczywistości.

Agnieszka Grabarek

fot.pixabay