Strona główna Teresin Znajome twarze na ekranie

Znajome twarze na ekranie

468
0
PODZIEL SIĘ

 Wyjątkowa inicjatywa czeka miłośników filmu w Teresinie. Już niebawem, bo 9 maja br. w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura odbędzie się projekcja obrazu zatytułowanego „Płaczmy”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zobaczymy w nim mieszkańców gminy Teresin.

Oficjalna premiera filmu nastąpi znacznie wcześniej, bo 18 kwietnia w Warszawie. W Teresinie specjalny pokaz rozpocznie się o godz. 18.00. Gmina jest partnerem projektu. Wstęp jest bezpłatny. Warto dodać, że film został zgłoszony do licznych konkursów i festiwali filmowych, miejmy nadzieję, iż skutkować będzie nagrodami. Co ciekawe, projekcja w Dworcu TO.Kultura będzie połączona ze spotkaniem z twórcami obrazu.

Przypomnijmy, zaraz po ubiegłorocznych wakacjach na terenie gminy tworzone były zdjęcia do filmu „Płaczmy”. Jest to projekt dyplomowy studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Film opowiada historię Maćka, który w poszukiwaniu zaginionej siostry zgłasza się do kontrowersyjnego programu telewizyjnego. Spotkanie z wielkim światem telewizji oraz sławną dziennikarką odmieniają jego życie. Główną rolę w filmie zagrał student aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie Jan Kwapisiewicz. W jego towarzystwie zobaczymy fantastyczne aktorki teatralne i filmowe, Ewę Skibińską i Beatę Bandurską, ale także grupę statystów z Teresina i okolic. Warto obejrzeć, być może rozpoznamy w nim naszych kolegów, koleżanki, sąsiadów, znajomych.

M.Odolczyk