Złoto dla Teresina

dav

Turniejowe zwycięstwo i awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, taki sukces zanotowali młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Podopieczni Macieja Starusa nie zawiedli i wygrali międzypowiatowe zawody. Zagrali w składzie: Kamil Paluch, Radosław Kucharski, Jan Dmoch, Mateusz Kąpiński, Bartosz Makowiecki, Dominik Rudnicki, Mateusz Majcher, Dominik Kamiński, Mateusz Wiśniewski, Kacper Zyzek, Maciej Białkowski, Kacper Jarosiński.

W teresińskiej hali sportowej GOSiR przez fazę grupową przeszli jak burza. Bez problemów pokonali Radziejowice 10:2 i Kozłów Biskupi 9:2. W meczu półfinałowym nie dali najmniejszych szans mistrzowi powiatu warszawskiego zachodniego, rzucając przeciwnikom ze szkoły w Starych Babicach trzynaście goli, tracąc zaledwie dwa. W finale nie było już tak łatwo i tu teresińscy szczypiorniści musieli stoczyć bój, który po remisie w regulaminowym czasie gry (7:7) rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Te, chłopcy z Teresina rzucali zdecydowanie celniej od rywali, tym samym zdobywając międzypowiatowe złoto. Reprezentacja szczypiornistów SP Teresin kolejny raz wystąpi więc na zawodach wojewódzkich. W ubiegłym roku drużyna uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Teraz czas na upragniony medal.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz