Strona główna Powiat Zapraszamy na kiermasz wielkanocny

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny

929
0
PODZIEL SIĘ

Pisanki, palmy i dekoracje wielkanocne, niepowtarzalne rękodzieło – to tylko część produktów, które będzie można nabyć podczas XIV już edycji kiermaszu świątecznego „Wielkanoc na Mazowszu”, która w tym roku odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia w Chabrowym Dworku w Serokach Wsi.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Hotel Chabrowy Dworek w Serokach Wieś zapraszają na świąteczny kiermasz w godzinach 10.00-15.00 na największą w tej części Mazowsza imprezę promocyjno-wystawienniczą „Wielkanoc na Mazowszu”. . Od kilku lat kiermasz wspiera Bank Spółdzielczy w Teresinie, fundując jeden z pucharów w konkursie, skierowanym do wystawców na najciekawsze stoisko wystawiennicze, dekorację i pisankę.

Organizatorzy spodziewają się ponad 40 wystawców z terenu powiatu, ale też spoza. Oprócz stroików i ozdób świątecznych i wiosennych przygotowanych przez wystawców nie zabraknie elementów dekorujących stoły, pisanek, palemek, koszyczków czy haftowanych obrusów. Będą wyroby z masy solnej, ceramiki czy z filcu. Można będzie zakupić biżuterię, maskotki, zabawki. Dużym zainteresowaniem z pewnością cieszyć się będą jak zawsze stoiska z wyrobami wędliniarskimi, cukierniczymi i produktami pszczelarskimi.

Kiermasz wielkanocny to nie tylko prezentacja świątecznych dekoracji, własnoręcznie wykonanych wyrobów i wielkanocnych potraw, to także kultywowanie regionalnej mazowieckiej tradycji. 

Oprócz prezentacji jedynego w swoim rodzaju rękodzieła organizatorzy zapraszają jak zawsze ok. godz. 13.00 na degustację tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Coroczny kiermasz wielkanocny pomyślany jest jako impreza dla całych rodzin, kultywująca i wspierająca regionalną mazowiecką tradycję. Zapraszamy do udziału w niej całe rodziny – dzieci wraz z rodzicami i dziadkami, życząc wszystkim wielu wrażeń i radości.

Warto część pięknej Niedzieli Palmowej poświęcić na rodzinne spotkanie w Chabrowym Dworku. Gwarantujemy miłą atmosferę i wprowadzenie w klimat pięknych Świąt Wielkiej Nocy.

Serdecznie zapraszamy.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł11 medali dla naszych
Następny artykułPomoc dla Kundelka