Strona główna Teresin Wyśpiewany triumf Zuzanny Gołąb

Wyśpiewany triumf Zuzanny Gołąb

622
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkance gminy Teresin Zuzannie Gołąb niewątpliwie wróżymy muzyczną karierę. Z jej wspaniałym głosem szanse na to są naprawdę duże.

Dowodem może być choćby fakt, że nasza Zuzka zanotowała kolejny artystyczny sukces, który doskonale odzwierciedla jej umiejętności i wrodzony talent muzyczny. Tym razem była najlepsza na scenie w Grójcu.

A trzeba zaznaczyć, iż X Ogólnopolski Festiwal Piosenki „O złotą nutkę” w Grójeckim Ośrodku Kultury stał na bardzo wysokim poziomie. Młodzi wykonawcy, którzy by zdobyć kwalifikacje do imprezy, musieli wpierw przejść eliminacyjne sito na podstawie przysłanych demo. Ostatecznie zakwalifikowało się do dalszego etapu 34 najwyżej ocenionych młodych wokalistów z całego kraju w czterech kategoriach wiekowych. Dominowały przede wszystkim polskie piosenki, którym tematem była po prostu miłość.

Przed komisją jury, której skład w tym roku tworzyli muzyczni eksperci tj.: Małgorzata Mikuszewska, Małgorzata Żabińska, Paweł BIBA Binkiewicz i Grzegorz Rejer czekało wyjątkowo trudne zadanie. Ostatecznie zupełnie jednogłośnie tytuł zwyciężczyni w kategorii wiekowej trzeciej – młodzież gimnazjalna – przyznała Zuzannie Gołąb. Nasza laureatka wykonała utwór „Miłość” Agi Zayran.

Co ciekawe, Zuza jak i pozostali nagrodzeni zostali zaproszeni do udziału w koncercie finałowym. Ten, odbędzie się podczas tegorocznego 60. Święta Kwitnących Jabłoni w Grójcu. Udało się chwilę porozmawiać z naszą laureatką, oto co miała do powiedzenia:

Zuzanno, jak pofestiwalowe wrażenia?

– Atmosfera panująca na konkursie była bardzo przyjazna. Miałam możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi mocno związanych z muzyką. Bardzo cenię Domy Kultury, które podejmują się przygotowania takowych festiwali.

Jak wiele znaczy dla Ciebie triumf w Grójcu?

– To zwycięstwo uzmysłowia mi, że z roku na rok mój wokal rozwija się , na co wskazują tegoroczne nagrody. Bardzo się z tego cieszę.

To jakie masz muzyczne plany na najbliższą przyszłość?

– Wraz z początkiem szkoły ponadpodstawowej, czyli zaraz po wakacjach, chciałabym również rozpocząć naukę w Państwowej Szkole Muzycznej na ul. Bednarskiej w Warszawie. Konkretnie na wydziale wokalno-estradowym. Nie wykluczam też wstąpienia do jednego z zespołów, bo przyznam, że mam ciekawe propozycje.

Jakie do tej pory sukcesy sceniczne cenisz u siebie najbardziej?

Myślę, że największym moim dotychczasowym osiągnięciem było zdobycie Grand Prix na warszawskim festiwalu piosenki „Asteriada”. Pomimo zdobytej najwyższej nagrody, tak naprawdę najistotniejszą radością dla mnie były słowa pani Barbary Dziekan-Vajda, które utwierdzały mnie w przekonaniu, abym nie przestała śpiewać i dalej się rozwijała. Pani Barbara to polska aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, pedagog, profesor zwyczajny PWSFTfiT w Łodzi. Jej opinia dała mi ogromną motywację do dalszej pracy.

Zatem trzymam kciuki za Twoją karierę muzyczną, oby wszystko się udało. Chcesz coś jeszcze dodać?

– Korzystając z okazji, pragnę serdecznie podziękować szczególnej dla mnie osobie, która w niezwykle dużym stopniu przyczynia się do mojego rozwoju muzycznego. To pani Magda Ptaszyńska, od siedmiu lat prowadzi mnie wokalnie i to dzięki niej zawdzięczam tak wysokie osiągnięcia. Dziękuję!

 Marcin Odolczyk