Strona główna Sochaczew miasto Wyłania się przystań

Wyłania się przystań

579
0
PODZIEL SIĘ

Trwają ostatnie prace związane z wykonaniem zbrojenia stropu pierwszej kondygnacji nowej przystani nad Bzurą.

Przypomnijmy, że 9 stycznia podczas betonowania stropu nad hangarem budynku przystani, doszło do uszkodzenia szalunków. W wyniku pęknięcia podpór zwaliła się znaczna część betonowanego stropu. Ekspertyza wykonana po zawaleniu   wykazała, że przyczyną zdarzenia było nieprecyzyjne zamocowanie podpór.

Wykonawca deklaruje, że dotrzyma pierwotnego terminu zakończenia robót, czyli zejdzie z placu budowy do końca października. Warto podkreślić, że wszystkie koszty związane z ponownym wylaniem stropu poniesie wykonawca, nie miasto.

Przypomnimy, że inwestycja realizowana jest w ramach zagospodarowania terenów nad Bzurą, gdzie trwają obecnie prace związane z budową bulwarów. Firma Sochbud, wykonawca inwestycji, przystąpiła także do niwelowania terenu pomiędzy skarpą a Bzurą. Równolegle prowadzone są prace związane z budową ulicy Podzamcze, wzdłuż której przystąpiono do budowy chodników oraz zatok postojowych. Dodajmy, że cała inwestycja ma zostać zakończona do czerwca. Wyjątek stanowi przystań, gdzie termin oddania obiektu do użytku wyznaczono na   październik.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrogi są najważniejsze
Następny artykułPiknik nad Utratą