Strona główna Kronika kryminalna Wykorzystują każdą okazję

Wykorzystują każdą okazję

651
0
PODZIEL SIĘ

Od połowy kwietnia nasiliły się rozboje i włamania na terenie Sochaczewa. Co więcej, sochaczewscy przestępcy nie ograniczają swej działalności do własnego terenu, ale z rozmachem atakują również poza granicami naszego kraju.

Dwóch panów okradło stoisko jednej z film na Międzynarodowych Targach w Hanoverze.

– Złodzieje zawsze wykorzystują nieuwagę i okazję. Jednak czasem ich działania mają też charakter rozbójniczy. Jednak w przypadku kradzieży w Niemczech to pierwsze takie zdarzenie, gdy złodzieje pojechali do Niemiec okraść firmę – mówi asp. Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Pojechali na robotę

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie została powiadomiona przez przedstawicieli jednej z firm, że w czasie wiosennych targów w Niemczech nieustalone osoby wykorzystały zamieszanie spowodowane zamykaniem stoisk po imprezie i okradły wystawców.

Firma ustaliła, że łupem złodziei padły dębowe stoły i lampy podłogowe, wszystko w sumie warte kilkanaście tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło tuż po targach, kiedy to wystawcy zauważyli przy pakowaniu się.

Policjanci referatu operacyjno-rozpoznawczego sochaczewskiej policji ustalili, że sprawcami kradzieży są dwaj mieszkańcy gminy Sochaczew w wieku 23 i 28 lat. Rabusie nie spodziewali się, że wpadną. Zostali jednak szybko zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjantom udało się odzyskać jedynie dwa dębowe stoły.

– Sprawcy przestępstwa usłyszeli zarzut kradzieży, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni w dalszym ciągu ustalają pozostałych sprawców kradzieży – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy KPP w Sochaczewie.

Uszkodzili i pobili

Brutalnie poczynali sobie młodzi mieszkańcy Sochaczewa. Najpierw uszkodzili auto, a później usiłowali dokonać rozboju na jego kierowcy. Do zdarzenia doszło w nocy z 13-14 kwietnia. Policjanci zostali powiadomieni, że nieznani sprawcy uszkodzili pojazd i usiłowali dokonać rozboju na 19-letnim mieszkańcu Sochaczewa.

Podjęte przez mundurowych z referatu patrolowo-interwencyjnego działania, doprowadziły do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Sprawcy okazali się dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszeli po dwa zarzuty, które dotyczyły uszkodzenia mienia i usiłowania rozboju.

– Po ustaleniu zostali zatrzymani w areszcie. Potem, po przedstawieniu im zarzutów, zastosowano wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Rabusiom grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Agnieszka Dzik.

Poszukiwany włamywacz

Natomiast samotnego sprawcy włamania przy ul. Batorego w Sochaczewie policja poszukuje na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Choć włamanie miało miejsce dość dawno, bo 4 lutego, to jednak tym razem policja dysponuje wizerunkiem przestępcy, który uzyskała z miejskiego monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie. Wizerunek co prawda nie jest dość wyraźny i lekko zamazany. Jednak sochaczewska policja liczy na to, że może ktoś rozpozna sylwetkę i cechy typowe włamywacza.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, ul. Warszawska 23, tel. (46) 863 72 22, 863 7283, 863 72 62.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułSukces goni sukces