Strona główna Kronika kryminalna WPADŁ NARKOTYKOWY HURTOWNIK

WPADŁ NARKOTYKOWY HURTOWNIK

615
0
PODZIEL SIĘ

Wraz z tegoroczną wiosną przybywa handlarzy narkotyków. Nie ma tygodnia, aby nie wpadały płotki z kilkoma gramami. W ostatni weekend wpadł sochaczewianin, u którego policja znalazła znaczną ilość amfetaminy.

Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego podejrzewali, że mieszkaniec Sochaczewa posiada znaczne ilości środków odurzających. Od dłuższego czasu obserwowali to, co się dzieje w sąsiedztwie domu 24-latka. W końcu zdecydowali się zamknąć dobrze prosperujący narkotykowy biznes.

Zatrzymany z amfą

Do akcji zatrzymania 24-latka doszło w centrum miasta. Policjanci podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleźli 360 gramów amfetaminy, a także pewną, niewielką ilość marihuany. Młody mężczyzna rozwinął handel na szeroką skalę. Oprócz zajętego towaru miał w domu elektroniczne wagi wysokiej klasy i profesjonalne opakowania strunowe. Policjanci zabrali wszystko wraz z kilkoma tysiącami złotych.

Sochaczewianin od razu trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia 24-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna od razu przyznał się do popełnionego przestępstwa. Do tej pory nie był karany, a handel narkotykami był pierwszym jego wyskokiem w przestępczej karierze.

24-latek myślał, że dzięki handlowi szybko się dorobi. Tak się jednak nie stało. Prokurator zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jednak młody człowiek nie uniknie kary. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Z narkotykami bez szans

Nie jest to jedyny w ciągu tygodnia przyłapany zatrzymany z narkotykami. Średnio w tygodniu pod klucz trafia kilku dilerów lub osób pod wpływem środków odurzających. Policja wyłapuje na każdym kroku podejrzanych, którzy mogą lub mają styczność z narkotykami. Na pierwszy rzut padają ci, którzy zajmowali się wcześniej handlem lub posiadali nawet znikome ilości środków odurzających. Są stale obserwowani i monitorowani przez policję. W drugim rzucie sprawdzani są wszyscy zachowujący się w dziwny lub podejrzany sposób.

Policja stara się zintensyfikować swoje działania przede wszystkim przeciwko handlarzom narkotyków. Staramy się wyłapywać wszystkich, którzy zajmują się tym procederem. Coraz bardziej staramy się chronić społeczeństwo przed handlarzami środkami odurzającymi. I wyeliminować ich całkowicie. Chcemy, by narkotyki znikły, o ile to możliwe w stu procentach z naszych ulic. Nie jest to łatwe i zdajemy sobie sprawę, że to stałe i powtarzające się działania. Jednak nie zamierzamy jako policja odpuścić handlarzom. Ani na moment i ani na krok. To się nie zmieni. Będziemy ścigać wszędzie narkotyki. Nikt nie będzie chodzić bezpiecznie z narkotykami po ulicach Sochaczewa i innych miejscowości naszego powiatu. Nikt też nie wwiezie ich bezkarnie. Tego mieszkańcy naszego miasta i powiatu mogą być pewni – stwierdza Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej w Sochaczewie.

Akcja jeszcze intensywniej ma być prowadzona w miesiącach letnich, kiedy to do miasta i okolic przybywa zwiększona ilość gości i turystów.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew

Zatrzymane narkotyki u sochaczewskiego hurtownika

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowe powitanie wiosny
Następny artykułSprzątanie Pisi