Strona główna Brochów Wiosenne porządki

Wiosenne porządki

503
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku z nastaniem wiosny w gminie Brochów rozpoczęło się wiosenne sprzątanie wzdłuż gminnych dróg, z naciskiem na przystanki autobusowe. W ich okolicach zwykle jest najwięcej odpadków.

– Gdybyśmy tych porządków nie robili przynajmniej dwa razy w roku, na wiosnę – po zimie i jesienią – po sezonie turystycznym, to nasza gmina zarosłaby śmieciami. Porządki rozpoczęły się od 20 marca. W ubiegłym roku na jesieni nie było sprzątania i efekt tego jest widoczny. Z problemem zaśmiecania gminy zmagamy się od lat – mówi Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.

W pierwszym etapie sprzątane są drogi   gminne i ich sąsiedztwo. Następnie porządki obejmą drogi powiatowe i wojewódzką nr 705.

– Te drogi, choć nie są w naszym zarządzie, ale leżą na terenie naszej gminy i musimy zadbać o porządek w ich sąsiedztwie. Jednak to już będzie zorganizowane po świętach wielkanocnych. Zależy nam na tym, by gmina była czysta – dodaje wójt Brochowa.

BN

fot.pixabay