Strona główna Kultura Wielkanocne spotkanie

Wielkanocne spotkanie

353
0
PODZIEL SIĘ

W Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbyło się we wtorek, 9 kwietnia spotkanie literackie Jolanty Małczak. Nie zabrakło też akcentów wielkanocnych, tak w jej utworach, jak i w przedstawionych przy tej okazji dekoracjach świątecznych i obrazach.

 – Piękne dekoracje wielkanocne w połączeniu z poezją, jak i obrazy zachwyciły naszych podopiecznych. Spotkanie z autorką tych pięknych utworów oraz   dekoracji świątecznych przypomniało im miłe chwile i wspomnienia rodzinne z dawnych lat. Dziękujemy za spotkanie tuż przed tak ważnymi chwilami, jak Wielkanoc w naszym Domu, i poświęcony nam czas – mówi Magdalena Grabarek z DPS w Młodziszynie.

Jednak to nie jedyne spotkanie wielkanocne Jolanty Małczak. Odwiedziła też uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Brochowie, którym przedstawiła wielkanocne opowieści i pokazała, jak robi dekoracje i stroiki na świąteczny stół.

W świątecznym nastroju też zawita w środę, 17 kwietnia po godzinie 17.00, do Europejskiego Centrum Kultury im. Fryderyka Chopina w Pałacu w Sannikach.

– Będzie to spotkanie wielkanocne, na którym będą moje książki, które sama wykonuję, moje zajączki, pisanki, obrazy i ikony. Będzie to spotkanie jajeczkowe, na którym będzie tradycyjna święconka oraz żurek – mówi Jolanta Małczak.

Jednak wcześniej autorka bajek spotka się z najmłodszymi mieszkańcami Sochaczewa, w jednym z miejskich przedszkoli i opowie im nie tylko o świętach wielkanocnych, ale też o smokach.

BN

Fot. DPD Młodzieszyn