Strona główna Teresin Warsztaty o zdrowiu

Warsztaty o zdrowiu

449
0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie klasy I Technikum Logistycznego w Zespole Szkół w Teresinie uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach poświęconych tematyce odżywiania w harmonii z naturą – czego potrzebuje nasza skóra? Co nas nawadnia? Poruszano też tematykę dotyczącą zielonej żywności i oczyszczania organizmu.

Ta część warsztatów zakończona była pokazem „Jak zrobić kulki mocy Lewandowskiego” czyli zdrowe słodkości bez wyrzeczeń. Po pokazie uczniowie samodzielnie wykonywali zdrowe słodkości. Większość od razu została zjedzona.

Druga cześć warsztatów poświęcona była kosmetykom naturalnym. Uczniowie otrzymali wiedzę teoretyczną o podstawowych produktach służących do produkcji mydeł i kremów. Tytuł tej części spotkania brzmiał: „Poznajemy kosmetyczne hydrolaty, oleje, masła i woski”. Zgodnie z recepturą młodzież samodzielnie przygotowywała ze zgromadzonych produktów własny krem i błyszczyk. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali nad własnymi autorskimi produktami kosmetycznymi. Pięknie zapakowane zostały zabrane do domów i będą używane przez swoich twórców.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał skrypt z wiedzą dotyczącą odżywiania i recepturami wytwarzania kosmetyków naturalnych. Warsztaty prowadziła Justyna Ossowska, doradca żywieniowy, dietetyk TMC. Głównym organizatorem była Ewa Dzikowska, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Teresinie.

ZS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPołożyli elewację Lidla
Następny artykułKronika kryminalna