Strona główna Teresin Uczniowska pielgrzymka

Uczniowska pielgrzymka

504
0
PODZIEL SIĘ

Uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie modlili się na Jasnej Górze.

W środę, 3 kwietnia młodzież, kończąca w tym roku naukę w szymanowskiej szkole, pielgrzymowała do Matki Bożej w Częstochowie oraz do znanego sanktuarium w Gidlach. Celem wyjazdu było zawierzenie przez uczniów Maryi egzaminów, testów gimnazjalnych oraz wyboru przyszłej, dobrej szkoły.

Uczestniczyliśmy we Mszy św., którą sprawował nasz ksiądz Robert Sierpniak w naszych intencjach. Matka Boża obdarzyła nas troskliwym, ciepłym spojrzeniem, bowiem staliśmy blisko przy ołtarzu – mówi s. Adriana Kotowicz, która w Szymanowie uczy religii. Poza wspólnym udziałem w uroczystym nabożeństwie, grupa zwiedzała zabytki Jasnej Góry. Z kolei, w drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej.

Usłyszeliśmy ciekawą historię małej figurki wyoranej z ziemi przez rolnika. Pozostawiliśmy nasze prośby i wzbogaceni duchowo z nową nadzieją wróciliśmy do domu – przyznała szymanowska młodzież. Teraz czeka ich trudny okres egzaminów, życzymy im więc przysłowiowego „połamania piór”.

odol