Strona główna Edukacja Teresin w Sejmie

Teresin w Sejmie

474
0
PODZIEL SIĘ

To była bardzo wartościowa wyprawa, która przyniosła ciekawe doświadczenie i z pewnością poszerzyła nasze dotychczasowe wiadomości z zakresu przedmiotu Wiedzy o Społeczeństwie – mówili uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. W środę, 3 kwietnia br. w odpowiedzi na zaproszenie Posła na Sejm RP ziemi sochaczewskiej Macieja Małeckiego odwiedzili Sejm RP.

Koordynatorem wizyty był Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa wraz Sylwią Seklecką z biura prasowego. Grupa uczniów pod opieką Jolanty Sobczak przemieszczała się korytarzami gmachu Sejmu pośród wielu znanych z telewizyjnych ekranów polityków i dziennikarzy.

O pracy parlamentarzystów, o organizacji Sejmu, mówił młodzieży zarówno poseł Małecki, jak i sejmowa przewodniczka, odpowiadali też na liczne pytania uczniów. Dzięki posłowi udało się zwiedzić sejmowe kuluary, do których nie zawsze mają dostęp zwiedzający. – Mieliśmy też szczęście, bo właśnie odbywało się posiedzenie Sejmu RP, a obrady mogliśmy obserwować z galerii. Duże wrażenie wywołało przemówienie Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Przy okazji udało nam się odwiedzić również Senat – przyznaje młodzież. – Na pamiątkę naszej wizyty poseł Maciej Małecki wręczył nam okolicznościowe upominki, bardzo miły gest z jego strony, za co serdecznie dziękujemy – dodają. Co ciekawe, podczas rozpoczęcia sejmowych obrad, grupę z Teresina oficjalnie przywitał marszałek sejmu Marek Kuchciński, a posłowie zareagowali oklaskami.

Tego się nie spodziewaliśmy, wspaniałe uczucie – przyznali zaskoczeni uczniowie.

ZS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarsztaty o książce
Następny artykułSzkoły bez lekcji