Strona główna Edukacja Szkoły bez lekcji

Szkoły bez lekcji

536
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczął się strajk nauczycieli. Zajęć dydaktycznych nie będą prowadziły szkoły oraz przedszkola – także w Sochaczewie.

W ostatnich dniach w Urzędzie Miejskim   odbyło się kilka narad z dyrektorami tych placówek. Dyskutowano o tym, jak w czasie akcji protestacyjnej zadbać o dzieci, których rodzice nie będą w stanie wziąć urlopu czy poprosić o pomoc kogoś z bliskich. Chodzi przede wszystkim o przedszkolaki wymagające troski, opieki i uwagi przez całą dobę.

W pięciu miejskich przedszkolach rodzice otrzymują informację następującej treści:

Uprzejmie informujemy, że w naszym przedszkolu od 8 kwietnia będzie prowadzona akcja strajkowa. W związku z powyższym prosimy o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie. Dla dzieci rodziców, którzy znajdują się w wyjątkowej sytuacji i nie mogą zapewnić dzieciom opieki, zostaną zorganizowane w dniach 8 – 9 kwietnia w godz. od 7.00 do 17.00 zajęcia opiekuńcze w następujących placówkach:

– Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły, ul. Staszica 106, tel. 0-46 862-81-01

– Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Fryderyka Chopina, ul. F. Chopina 99, tel. 0-46 863-37-77

Opieka taka zostanie zorganizowana dla dzieci zgłoszonych osobiście lub telefonicznie do 5 kwietnia do godz. 14.00.

Dalsze informacje dotyczące akcji strajkowej nauczycieli będą podawane na bieżąco w siedzibie oraz na stronie internetowej przedszkola.

W czasie akcji protestacyjnej we wszystkich sześciu miejskich szkołach podstawowych dyrektorzy będą pełnili dyżury. W skrajnych przypadkach rodzic może zatem przyprowadzić dziecko do szkoły i pozostawić pod opieką dyrektora.

Jak ustaliliśmy, w szkołach podstawowych nr 1, 6 i 7, gdzie funkcjonują jeszcze ostatnie roczniki klas gimnazjalnych, trwa ustalanie list pedagogów na trzydniowy egzamin gimnazjalny mający się odbyć w dniach 10, 11, 12 kwietnia.

Burmistrz zdecydował, że pracownicy Urzędu Miejskiego i wszystkich podległych mu jednostek, w tym zakładów, spółek, placówek kultury, sportu i pomocy społecznej, w czasie strajku mogą do pracy przychodzić z dziećmi.

UM Sochaczew

fot.pixabay