Strona główna Edukacja Szkoła zaprasza

Szkoła zaprasza

515
0
PODZIEL SIĘ

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się czwartek 25 kwietnia br. w Zespole Szkół w Teresinie. Tego bowiem dnia, szkoła zaprasza na swój Dzień Otwarty. Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do najstarszych uczniów szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów oraz ich rodziców.

Start o godz. 10.00! Wówczas na wszystkich chętnych czekać będą warsztaty prowadzone w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Zawodowcy na start”. Poszczególne panele warsztatów, w myśl hasła „dla każdego coś miłego”, są bardzo zróżnicowane i wiążą się z kierunkami, w jakich odbywa się tu kształcenie. Będą dotyczyły m.in. przepisów ruchu drogowego, zadań na stanowisku logistyk, projektowania odzieży, procesu technologicznego jako elementu produkcji. Odbędą się też zajęcia z elektrotechniki, czyli budowanie prostych obwodów elektrycznych. Chętni będą mogli sprawdzić się podczas zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Na godz. 13.00 zaplanowana jest gala podsumowująca tegoroczny powiatowy konkurs ekologiczny „Nie wyrzucaj – przetwarzaj”. Z kolei, pół godziny później przybyli zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach ekologicznych, które poprowadzą przedstawiciele firmy L’Oréal, współpracującej ze szkołą.

W ciągu całego Dnia Otwartego, który potrwa do ok. godz. 18.00 przyszli kandydaci do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Teresinie będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, szczegółowo dowiedzieć się, jak wygląda nauka na poszczególnych kierunkach. Oczywiście będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami, uczniami, obejrzeć sale dydaktyczne i warsztaty, zajrzeć do niemal każdego zakamarka teresińskiej placówki, jak również odwiedzić przygotowaną wystawę sprzętu rolniczego, ale też pobawić się na symulatorze jazdy samochodem. Zapowiada się niezwykle ciekawie, serdecznie wszystkich zapraszamy do Zespołu Szkół w Teresinie, aleja XX-lecia 12, naprzeciw stadionu GOSiR.

ZST

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWalne klubu piłkarskiego
Następny artykułMEDALOWY WEEKEND