Strona główna Sochaczew miasto Święto dywizjonu

Święto dywizjonu

533
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku w okolicach 31 marca, 37 Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej obchodził swoje święto. Rozpoczęłasocha je msza święta odprawiona w kościele parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, a kulminacja wraz z defiladą odbyła się w miejscu stacjonowania dywizjonu, w Bielicach.

Rozpoczynającą obchody mszę świętą prowadził ksiądz kapelan mjr Janusz Kłopot. W przygotowanym na tę okoliczność kazaniu podkreślił znaczenie słów „Bóg, Honor, Ojczyzna”, znajdujących się na sztandarach Wojska Polskiego.

W jednostce w Bielicach z okazji święta odbył się dzień otwarty dla szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, a nawet usiąść za kierownicami wojskowych pojazdów szkoleniowych. Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko wozy bojowe, ale także pojazdy ratownicze.

W części oficjalnej zebrani mogli obejrzeć prezentację oddziałów i wojskową defiladę. Nie zabrakło również wręczenia nagród dla wyróżniających się żołnierzy, jak i pamiątkowych medali i statuetek. Burmistrz Marek Fergiński w imieniu starosty Jolanty Gonta i burmistrza Piotra Osieckiego, odczytał pamiątkowy list adresowany do ppłk Andrzeja Stachurzewskiego z okazji święta dowodzonej przez niego jednostki.

UM Sochaczew

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułSpaliłaby cały blok