Strona główna Teresin Sukces goni sukces

Sukces goni sukces

443
0
PODZIEL SIĘ

Informowaliśmy o triumfie mieszkanki gminy Teresin, Zuzanny Gołąb, w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „O złotą nutkę”, zaś sama wokalistka wspomniała w naszej krótkiej rozmowie o kolejnym swoim sukcesie.

Pora więc na szczegóły, otóż Zuzanna Gołąb zdobyła Grand Prix Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” w kategorii piosenka. Uznanie jury przyniosło jej przepiękne wykonanie utworu Zbigniewa Wodeckiego zatytułowanego „Nie mam czasu żyć”.

Trzeba zaznaczyć, że przedsięwzięcie w Domu Kultury „Włochy” należy do największych festiwali tego typu na terenie województwa mazowieckiego. Na starcie w rywalizacji dotyczącej teatru, tańca czy piosenki co roku staje kilka tysięcy młodych, utalentowanych artystów amatorów w wieku od 7 do 26 lat. Zuzia wystąpiła w wielkim finale, uprzednio wygrywając kolejne etapy eliminacji. Znalazła się wśród najwyżej ocenionych uczestników Koncertu Galowego i zdobyła zaszczytne Grand Prix festiwalu. Opiekunem artystycznym naszej piosenkarki jest Magda Ptaszyńska, wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pedagog śpiewu rozrywkowego, wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Marcin Odolczyk