Strona główna Sochaczew miasto Studenckie wizje Sochaczewa

Studenckie wizje Sochaczewa

410
0
PODZIEL SIĘ

W Miejskich Kramnicach w piątek, 5 kwietnia, zostanie otwarta wystawa pokonkursowa prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej . Zostaną na niej pokazane prace, jakie wpłynęły na zorganizowany przez Urząd Miejski w Sochaczewie oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie konkurs; „Rewitalizacja zabudowy Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego”.

W tym roku studenci wzięli na warsztat kamienicę przy ul. Farnej 13, zabudowania pofolwarczne przy ul. Głowackiego, pałac w Gawłowie, pałac w Giżycach oraz ośrodek w Załuskowie.

Zaprezentowane prace są naprawdę dobre, mimo że nie wszystkie nadają się do natychmiastowej realizacji. Studentom nie zabrakło ciekawych, inspirujących pomysłów, które pozwalają w nowy sposób spojrzeć na konkretny obiekt. Bez wątpienia ważne jest też to, że młodzi architekci nabrali cennych doświadczeń. Mieli okazję pracować w terenie, skonfrontować się z oczekiwaniami właścicieli projektowanych obiektów – mówi Tadeusz Krysiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury UM i jeden z pomysłodawców organizowanego od 1992 roku konkursu.

opr. dot

fot.pixabay