Strona główna Edukacja Sprzęt z najwyższej półki dla geodetów z „Ogrodnika”

Sprzęt z najwyższej półki dla geodetów z „Ogrodnika”

440
0
PODZIEL SIĘ

Zakupy sprzętu zaplanowane w projekcie „Zawodowcy na start” zostały już zrealizowane w całości.

Ostatnia dostawa, prosto ze Szwajcarii, dotarła do nas w piątek 29 marca. Technikum Geodezyjne otrzymało instrumenty najlepsze w swojej klasie, wśród niwelatorów i tachimetrów zaprojektowanych przez firmę Leica Geosystems, ze względu na swoją wytrzymałość oraz wysoką dokładność pomiaru.

Niwelatory Leica NA 730 plus posłużą uczniom w terenie do wyznaczania wysokości. Posiadają one 30 krotne powiększenie lunety z podwójną prędkością ogniskowania i są najbardziej precyzyjne w swojej klasie – odchylenie standardowe na 1 km podwójnej niwelacji wynosi 0,7 mm. Ponadto sprzęt wyposażono w mechanizmy, które sprawiają, że jest on odporny na wstrząsy i może pracować nawet po upadku.

Tachimetry Leica FlexLine TS06 plus to wszechstronne instrumenty posiadające pełen pakiet programów użytkowych. Uczniowie wykorzystają je do pomiarów elektronicznych sytuacyjno-wysokościowych. Tachimetr pozwala na wyznaczenie kąta z dokładnością 2” a odległości 1,5 mm + 2ppm.

Zarówno niwelatory, jak i tachimetry, są łatwe w obsłudze i intuicyjne nawet dla początkujących geodetów, uczniowie od razu po ustawieniu sprzętów mogli przystąpić do pomiarów.

W projekcie przewidziano zakup 3 urządzeń każdego rodzaju. Szkolny koordynator projektu, Remigiusz Szafrański wskazuje, że Lider Projektu, firma UPEMI, dokonała bardzo korzystnego cenowo zakupu bezpośrednio u producenta. Łączny koszt dostarczonych urządzeń wyniósł 116 000 złotych.

Dyrektor Marek Wernicki podkreśla, że te zakupy są bardzo ważne ze względu na planowany dalszy rozwój kształcenia zawodzie technik geodeta. Szkoła ma doskonale wyposażoną pracownię praktycznej nauki zawodu i spełnia warunki do przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego dla technika geodety.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiebiesko na placu
Następny artykułKilka medali więcej