Strona główna Teresin Spotkanie z pisarzem

Spotkanie z pisarzem

484
0
PODZIEL SIĘ

 Ty razem gościem Gminnej Biblioteki Publicznej był Wojciech Widłak. Polski pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce czy Wesołym Ryjku. We wtorek 2 kwietnia br. spotkał się z małymi czytelnikami gminy Teresin.

Spotkanie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. – To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. Tego dnia w1805 roku urodził się bowiem słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu” – wyjaśnia Aleksandra Starus, dyrektor GBP w Teresinie – Z okazji święta, biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci np. warsztaty, dyskusje, wystawy.  I tak też stało się w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Teresinie – dodaje.

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem odbyło się w sali widowiskowej „Dworzec TO.KULTURA”. Uczestniczyli w nim przede wszystkim najmłodsi uczniowie ze Szkół Podstawowych w Paprotni, Teresinie, Szymanowie oraz z Budek Piaseckich. – Bardzo dziękuję za liczny udział. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom oraz opiekunom za zaangażowanie się w obchody „Międzynarodowego dnia Książki dla Dzieci” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Teresinie – mówi dyrektor Starus.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTestują gminny transport
Następny artykułBartek nie zawiódł