Strona główna Wyszogród Sportowe powitanie wiosny

Sportowe powitanie wiosny

526
0
PODZIEL SIĘ

Pierwszy dzień wiosny, 21 marca w Wyszogrodzie miał całkowicie sportowy charakter. Przy Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego otwarta została nowa siłownia zewnętrza.

Natomiast przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego uruchomiono nowe boisko do piłki nożnej ze sztucznej nawierzchni. Czy jednak te obiekty wypełnią lukę w mieście? Trudno to ocenić.

Obie sportowe imprezy były bardzo wyczekiwane przez uczniów. Zarówno siłownia, jak i boisko od razu zostały przetestowane i to nie tylko przez młodzież, ale też dorosłych.

W założeniach ma to być uzupełnieniem istniejącej gminnej hali sportowej i dawać większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych i współudział wyszogrodzkich szkół w organizowaniu imprez o charakterze sportowym. Czy jednak to się uda i czy wszystkie obiekty będą dostępne dla mieszkańców Wyszogrodu poza czasem pracy szkoły? Do tej pory różnie z tym bywało. I nie zawsze obiekty te były dostępne tak dla uczniów, jak i dorosłych.

Siłownia dla każdego

Budowa siłowni zewnętrznej przy SP w Wyszogrodzie była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poprzez Lokalną Grupą Działania – Razem dla Rozwoju. Cała inwestycja kosztowała 38 350 zł, w tym dofinansowanie wyniosło 36 240 zł. Wniosek w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Mecenasów Sportu opracowała, złożyła i rozliczyła Gmina i Miasto Wyszogród. Efekt jest świetny. Zwłaszcza to, że siłownia jest w bliskim sąsiedztwie z placem zabaw dla dzieci jest niezwykle korzystne.

– Można dziecko puścić, żeby się bawiło, a samemu wykorzystać czas na trening. Sprzęty są świetne i dostosowane do możliwości osób o różnym poziomie wysportowania – zauważa jeden z ojców, który odwiedził siłownię w Wyszogrodzie. Zwraca jednak uwagę na to, by obiekt był dostępny również w wolne dni i wakacje.

Na terenie siłowni zostały zamontowane części dwustanowiskowych urządzeń do ćwiczeń siłowych oraz fitness. Jest tu strefa do ćwiczeń dla kobiet i mężczyzn. Wiek nie gra roli, bo każdy może sprawdzić się, czy da radę. Siłownia jest ogólnodostępna i bezpłatna dla wszystkich.

Boisko z tartanem

W tym samym dniu ruszyło też nowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, które jest tuż przy hali sportowej. Boisko, to obiekt wybudowany z funduszy przekazanych przez Powiat Płocki.

Na uroczyste otwarcie poza Iwoną Gortat, burmistrzem Wyszogrodu, przybył Mariusz Bieniek, starosta płocki, oraz radni powiatowi Elżbieta Jachimiak i Apolinary Gruszczyński. Był też były burmistrz Jan Boszko, który miał największy wkład w tym, aby ta inwestycja powstała, oraz dyrektorzy szkół: Bogumiła Jasińska, Grzegorz Klus i Joanna Misiakowska, jak również członkowie Stowarzyszenia Mecenasów Sportu z prezesem Hanną Sidor oraz wiceprezesem Leszkiem Buksem. W uroczystości inauguracji boiska uczestniczyła Patrycja Borkowska – koordynator projektu, przedstawiciel firmy Adalight, która wykonała to boisko.

Na koniec rozegrany został pierwszy mecz towarzyski. Uczniowie z Zespołu Szkół zmierzyli się z drużyną SMS i przyjaciele. Swoje piłkarskie możliwości zaprezentował m. in. starosta płocki.

Bogumiła Nowak

Fot. ZS Wyszogród, SP Wyszogród

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFestiwalowa etiuda
Następny artykułWPADŁ NARKOTYKOWY HURTOWNIK