Strona główna Powiat Sportowcy w Starostwie

Sportowcy w Starostwie

556
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców zakończyły się sukcesem dla piątki biegaczy z terenu naszego powiatu.

Przypomnijmy, mistrzem Mazowsza na dystansie 1500 m (ur. 2003r) został Kacper Zygmunciak z SP nr 1 Sochaczew, a srebrny medal na 800 m w kategorii ur. 2007 zdobyła Paulina Włodarczyk z SP nr Sochaczew. Ponadto wśród laureatów znaleźli się też: Wiktor Sot (1000 m, ur. 2006) z SP Kozłów Biskupi i Weronika Lewandowska (1000 m, ur. 2003) z SP Wymysłów, oboje zajęli piąte miejsca w swych biegach. Z kolei Mateusz Zaręba był szósty w klasyfikacji zawodników ze szkół ponadpodstawowych na dystansie 2000 m (ZS im. Iwaszkiewicza).

Tymczasem, w poniedziałek 15 kwietnia z wymienionymi zawodniczkami i zawodnikami, ich rodzicami i trenerami (Zenon Grąbczewski, Rafał Muras oraz Emanuel Zimny) spotkał się w urzędzie Starostwa Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który w imieniu starosty Jolanty Gonta pogratulował młodym zawodnikom tak wspaniałych wyników lekkoatletycznych i dobrego biegu w Kamionie.

Za tym sportowym sukcesem stoją także rodzice i szkoleniowcy, którym wicestarosta również gratulował, a wszystkim zaproszonym wręczył upominki.

Przy kawie rozmawiano m.in. o ich sukcesach na lekkoatletycznych trasach, treningach i przygotowaniach do kolejnych startów. Spotkanie poprowadził Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa. Zaznaczmy, iż cała wymieniona piątka sportowców wystartuje teraz w Ogólnopolskich Drużynowo-Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się już 26 kwietnia br. na tych samych trasach w Kamionie. Trzymamy kciuki za ich jak najlepsze rezultaty.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie