Strona główna Sochaczew miasto Seniorzy dla inwalidów

Seniorzy dla inwalidów

371
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewscy seniorzy w środę, 10 kwietnia, uczcili Międzynarodowy Dzień Inwalidy. Przypomnijmy, że został on ustanowiony dla upamiętnienia   katastrofy górniczej, do jakiej doszło   8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii.

W jej wyniku śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń, w konsekwencji czego została inwalidami.

Sochaczewskie uroczystości odbyły się w Centrum Kultury w Boryszewie.

Ważnym elementem spotkania był wykład przygotowany przez sochaczewskich policjantów, asp. sztab. Pawła Rymkiewicza, sier. sztab. Izabelę Pajek i mł. asp. Marię Anyszewską na temat bezpieczeństwa i szerzących się w ostatnim czasie oszustw tzw. „metodą na wnuczka”. Policjanci uczulali zebranych o wybiegach stosowanych przez oszustów. Podawali też z życia wzięte przykłady osób, które przez nieuwagę straciły oszczędności życia.

Przybyłym zaprezentowała się także Scena Seniora, kierowana przez Jolantę Kawczyńską. Artyści wystąpili w słowno-muzycznym przedstawieniu z autorskimi tekstami. Swoje wiersze wyrecytowali przy tej okazji Włodzimierz Brzeziński i Kazimierz Kamiński.

opr. atu

Fot.: UM Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiła niespodzianka
Następny artykułWielkanocne spotkanie