Strona główna Sochaczew miasto Radiowy odczyt wodomierzy co miesiąc

Radiowy odczyt wodomierzy co miesiąc

610
0
PODZIEL SIĘ

Od kwietnia 2019 roku ZWiK-Sochaczew wykonana pierwsze rozliczenia w odczycie radiowym z uwzględnieniem miesięcznego trybu rozliczania płatności za wodę i ścieki dla osiedla Karwowo.

W kolejnych miesiącach zostanie on rozszerzony o osiedle Rozlazłów oraz ulicę Gawłowską wraz z ulicami przyległymi. I tak sukcesywnie będziemy wprowadzali do systemu odczytu radiowego z rozliczeniem miesięcznym kolejne osiedla.

Oczywiście będziemy Państwa na bieżąco informować o wprowadzaniu zdalnego odczytu w poszczególnych dzielnicach miasta. Odczyty odbywać się będą na koniec miesiąca.

Zdalny odczyt jest technologią telemetrii polegającą na automatycznym pobieraniu danych z wodomierzy i przesyłaniu ich do głównej bazy danych w celu analizy i dokonania rozliczeń. Wodomierze są wyposażone w specjalne nakładki, dzięki którym można dokonywać zdalnego odczytu.

Metoda ta jest sposobem na zaoszczędzenie czasu poświęconego na cykliczne odwiedzanie odbiorców usług i dokonywanie odczytu stanu liczników. Kolejną zaletą jest fakt, że rachunki będą rozliczane i przekazywane klientom w systemie miesięcznym.

Dodatkowo dostęp do aktualnych informacji połączony z analizą zdecydowanie może pomóc, zarówno zarządcy budynku, jak i odbiorcom usług w utrzymaniu kontroli nad zużyciem wody.

Zdalny odczyt będzie dokonywany przez pracownika, jadącego samochodem, w którym znajduje się urządzenie do odczytu i odpowiednie anteny – to tzw. obwoźny system odczytu („drive-by”). Osoba dokonująca odczytu kieruje pojazdem, a urządzenie odczytujące automatycznie pobiera dane z kolejnych liczników.

W tego typu systemach nie ma konieczności odczytywania liczników w określonej kolejności, kierowca po prostu porusza się samochodem po konkretnym terenie, aż stan wszystkich liczników zostanie zapisany.

Dane przesyłane przez licznik są zaszyfrowane, podobnie jak dane bankowe, i przechowywane zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych. Dostęp do nich jest ściśle ograniczony i rejestrowany, aby mieć pewność, że użytkowane są zgodnie z przeznaczeniem, czyli do wystawiania rachunków za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

Najważniejszy jest fakt, że zmiana formy odczytu nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów dla odbiorcy usług ZWiK.

W rejonach prowadzenia miesięcznych odczytów radiowych dla odbiorców posiadających zarejestrowane wodomierze na wodę bezpowrotnie zużytą, konieczne jest systematyczne podawanie ich stanów wraz z danymi odbiorcy (imię nazwisko, adres lub nr wodomierza do podlewania) w ostatnim tygodniu każdego miesiąca za pośrednictwem:

– poczty elektronicznej: stan.wodomierza@zwik.sochaczew.pl

– w formie SMS na tel. kom. nr 506-808-639

– za pośrednictwem e-BOK .

Informacja ta jest niezbędna dla potrzeb pomniejszenia ilości odprowadzanych ścieków o wodę bezpowrotnie zużytą.

Dodatkowo wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z elektronicznego systemu przesyłania faktur oraz otrzymywania informacji o wystawieniu e-faktury sms.

E-faktura wysyłana jest na adres e-mail podany w oświadczeniu zawierającym zgodę na wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej.  W celu podpisania oświadczenia zapraszamy do siedziby Spółki przy ulicy Rozlazłowskiej 7.

ZWiK Sochaczew sp. z o.o.

fot.pixabay