Strona główna Brochów Pożar w budynku mieszkalnym w Tułowicach

Pożar w budynku mieszkalnym w Tułowicach

428
0
PODZIEL SIĘ

15 kwietnia, o godzinie 16:45, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym w Tułowicach.

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchennym domu jednorodzinnego. Mieszkająca w nim starsza kobieta opuściła budynek przed przybyciem służb ratowniczych. W wyniku zdarzenia doznała ona oparzeń dłoni.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku oraz wprowadzeniu do środka ratowników w aparatach powietrznych, którzy dogasili palące się szafki kuchenne i panele. Równocześnie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania zespołowi ratownictwa medycznego. Po przewietrzeniu budynku działania zakończono.

W trwających do godziny 17:41 działaniach brało udział 7 strażaków PSP i 5 strażaków OSP

KPPSP Sochaczedw

fot. straż pożarna